BİLDEF OLARAK BİZ KİMİZ

10 Ocak 2020 0

Bildiğiniz üzere Bildef bir kardeşlik projesi olup Türkiye’nin kendi alanın da ilk ve tek Sivil Toplum Örgütüdür. Doğduğumuz şehirler ile doyduğumuz şehir arasında kültür köprüleri oluşturmanın yanı sıra, Bursamızın dertleriyle dertlenmek, var olan sorunlarını sorunlarımız olarak görmek ve çözüm önerileri sunmak gibi bir de misyonumuz vardır.

Evet her birimiz farklı şehirlerden farklı kültürlerden, farklı düşüncelerden insanlar olabiliriz. Ancak Bursa bizim asıl memleketimiz, kalıcı yurdumuz bir anlamda vatanımızdır. Şehirlerimize bakılmaksızın hepimiz Bursa’da yaşıyoruz, Bursa için çalışıyoruz ve hepimiz Bursa’lıyız fikriyle hareket ediyoruz.

Sizinde tanık olduğunuz gibi özellikle Bursa da bazı sorunların var olduğu bir gerçektir. BİLDEF olarak bizler bu sorunlara kayıtsız kalmayıp, var olan bu sorunların neler olduğu ve çözüm yollarını bulmak amacıyla bir hareket başlattık. Bursa’da ki birçok Sivil Toplum Örgütü ve Federasyonla bir araya geldik, istişareler yaptık ve bugün burada toplanarak bu sorunları hep birlikte masaya yatıracağız.

Öncelikle Bursa STK ları olarak kendi aramızda mevcut olan sorunlar için komisyonlar oluşturacağız. Sonrada tespit ettiğmiz sorunlar üzerinde bu komisyonlarımız detaylı raporlar ve çözüm yollarını hazırlayacak. Ardından bu raporları gerekli yerel ve mülki amirlere teslim edeceğiz. Bazı konuların bakanlıklar hatta Cumhurbaşkanlığı nezdin de bizzat takipçisi olacağız.

Oturup Her şeyi yerel yöneticilerden beklememeliyiz. Sivil Toplum Örgütleri yaşadığı yerin kanaat önderleridir. Akil İnsanlarıdır. Yaşadığımız şehre katkı sunmamız, Sorunların giderilmesine çözüm önerileri getirmemiz gerekir.

Kamu kurumları, Sanayi ve Ticaret Odalarımız, Esnaflarımız ve Bursa halkıyla birlikte hareket ederek bu sorunları neticeye ulaştırabileceğimiz inancındayız.

Gerekirse açık oturumlar, sempozyumlar, tartışma proğramları düzenleyebiliriz. Bilgilendirme toplantılarını birlikte yapabiliriz. Bunun için yine Bursa’nın Sivil toplum örgütleri olarak elimizi taşın altına koymamız lazım.

Amacımız kadim şehir Bursa’mızı daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmektir. Bursa’mızın huzur ve güvenine katkı sunmaktır.

Bu gün Ulu Şehir Bursa’mızın dertleriyle dertlendiğiniz, sorunlarını sorunlarınız olarak görüp aramızda olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.

BİLDEF GENEL BAŞKANI RAMAZAN ALP

BENZER KONULAR
YORUM YAZ