BİLDEF DOĞU TÜRKİSTAN ZULMÜNÜ LANETLEDİ

17 Aralık 2019 0

BİLDEF DOĞU TÜRKİSTAN ZULMÜNÜ LANETLEDİ

Bildef Yönetim Kurulu üyeleri Doğu Türkistan’da yaşanan zulüm ve soykırımı lanetlemek amacıyla Bursa’da yaşayan ve öğrenci olan Uygur Türklerini ziyaret ederek acılarını paylaştılar.

Uygur Türklerinin yaşadıklarını bizzat kendilerinden dinleyen Türkiye’de bile Çin hükümetinin kendilerini fişlemek için takip ettiklerini bu yüzden kendilerini gizlemek zorunda kaldıklarını söyleyen Uygur Türkleri Bildef üyelerini hayretler içinde bıraktı.

Bildef Genel Başkanı Ramazan Alp yaptığı konuşmada; yıllardır Doğu Türkistan da zulüm, işkence, kan ve gözyaşı var. Çin devletinin uyguladığı sistematik bir asimilasyonun var. Vahşet ve soykırım var. Orada ki Türk kardeşlerimizin çektiği acıları basın ve medyadan yakinen takip ediyoruz. Bizim bu zulme sessiz kalmamız düşünülemez. Zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır ifadelerini kullandı.

BİLDEF olarak biz Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin yanlız ve kimsesiz olmadıklarını hissettirmek, acılarını paylaşmak, her zaman ve her şartta yanlarında olduğumuzu belirtmek amacıyla buradayız. Bu bizim insani bir görevimizin yanı sıra Uygur Türk kardeşlerimize olan bir borcumuzdur.

Sivil Toplum örgütleri kendi üzerine düşen görevleri yaparlarsa topluma yön vermiş olurlar. Bu bağlam da tüm Sivil Toplum Örgütlerini birlikte hareket etmeye ve bu zülme dur demeye davet ediyorum. Millet olarak hep birlikte Çin zülmüne karşı dimdik durmamız gerekmektedir. Böylece sesimizi daha gür duyurabiliriz. Bunu yapamazsak tağutların, deccallerin, zebanilerin hakimiyet sürdüğü bir dünya’yı çocuklarımıza bırakmış olacağız diyen Genel Başkan Alp sözlerine şöyle devam etti.

Tarih boyunca ecdadımız din, dil, ırk farkı gözetmeksizin zulme uğrayan kim varsa hep hamisi olmuştur. Mazlumun yanında durmuştur. Endülüs, Balkanlar, Afrika, Asya, Ortadoğu ve Kafkaslar’da yapılan zulümlere kayıtsız kalmayarak en çok tepkiyi Türk devleti ve hükümetlerimiz göstermiştir. Bugün de Doğu Türkistan’da yapılan zülme sessiz kalınmamasını bekliyoruz. Nerede bir mazlum varsa her zaman yanında olan Devletimizin ve iktidarımızın Türk kardeşlerimizin yanında durmaya davet ediyoruz. Özellikle Cumhur başkanımızın bu konuda bir atılım yapmasını bekliyoruz dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ