KAMUOYUNA DUYURULUR

14 Aralık 2019 0

KAMUOYUNA DUYURULUR

ABD Senatosunun 1915 Ermeni olaylarını “soykırım” olarak tanıyan karar tasarısını kabul etmesini şiddetle kınıyor ve bu kararın BİLDEF için yok hükmünde olduğunu kamuoyuna açıklıyoruz.

Tarihi konular; taraflar arasında ki tarihçiler arasında değerlendirilerek çözüme kavuşturulmalıdır. Üçüncü ülkelerin fitne ve fesat tohumlarını ekerek başka ülkelerin içişlerine burunları sokmaları ABD’nin her zaman ki şeytani planlarından biridir. Hukuki hiçbir bağlayıcılığı ve geçerliliği olmayan, tarih adına utanç verici bu kararın siyasi bir tiyatrodan ve şeytani bir plandan ibaret olduğunu apaçık ortadadır.

Tarihi; kan, zulüm ve katliamlarla dolu olan ABD’nin aynaya bakarak kendisiyle yüzleşmesini başta Kızılderililer olmak üzere, Vietnam, Japonya, Kore, Küba, Panama, Guetemela, Nikaragua, Meksika, Filipinler, Afganistan, Irak, İran ve Suriye’de yüz binlerce sivili öldürüp, dünya tarihinin en büyük vahşet ve katliamlarına imza atan, tarihi yağma, sömürü, tecavüz, kundaktaki çocukları katletmekle dolu olan ABD’nin kendi soykırımlarını görmesi gerekmektedir.

Ülkemiz üzerin de oynanmak istenen oyunların, üretilen seneryoların dimdik karşısında duracağız… BİLDEF olarak bu kararı red ediyor ve ABD Senatosuna iade ediyoruz.

BİLDEF Yönetim Kurulu

BENZER KONULAR
YORUM YAZ